Celý článek

Proč jsme do toho šli

Jako místní představitelé našich stran a hnutí, které v posledních dvou letech velkou měrou zasadily o změnu poměrů na krajské úrovni, jsme se před volbami zamýšleli, co můžeme nabídnout našemu městu a jak.

V roce 2018 jsme se podíleli na formování kandidátky Beroun sobě, kterou jsme vzhledem k mnoha nezávislým osobnostem na této kandidátce vnímali jako možnou změnu pro Beroun, která v té době byla opravdu potřebná. Tuto sestavu naše politické sestavy podpořily jak finančně, tak svou prací a osobní účastí. V zastupitelstvu jsme tak v minulém volebním období měli naši zastupitelku Markétu Horákovou (STAN), v kontrolním výboru Ing. Martina Dolejšího (TOP 09) a v bytové komisi Daniela Průšu (KDU-ČSL), kteří zde v rámci tehdejší opozice pracovali a hájili názory našich politických stran.

Představy o uplatňování našich zkušeností a názorů však byly přeci jen jiné, než jak je prezentovala zbývající část zastupitelského klubu Beroun sobě, proto jsme se do následných voleb rozhodli sestavit vlastní tým, který by odpovídal našim představám i politickému směrování.

Po krajských (2020) i republikových (2021) volbách, kdy se podařilo sesadit tehdejší levicově-populistické koalice ANO, ČSSD a KSČ a ustanovit pravostředové koalice, jsme si řekli, že Berounu jako předchozími negativními vazbami nezatížení představitelé těchto uskupení nabídneme to, co voliči v našem městě podporují nejvíc, a to reálnou možnost vytvoření nového vedení radnice, které by se opíralo o zkušenosti a spolupráci pravostředových subjektů, které mají v našem městě jasnou podporu a důvěru naprosté většiny obyvatel.

Pro tuto vizi jsme se spojili a vytvořili společnou místní formaci SPOLEČNĚ PRO BEROUN, která se opírá o zkušené představitele, kteří v našem regionu reprezentují STAN, TOP 09 a KDU-ČSL, a své zkušenosti mohou čerpat i z práce v odborných výborech a komisích kraje či krajských vedení. Ke spolupráci jsme samozřejmě přizvali i nezávislé berounské osobnosti a dohodli se na spolupráci i s Ondřejem Šimonem, který byl v té době již nezávislým zastupitelem.

S tímto jsme vstupovali do voleb. Bez předsudků, záští i jakýchkoliv osobnostních animozit, schopni se bavit se všemi rozumnými lidmi a připraveni pracovat pro naše město, dát mu svůj volný čas, zkušenosti a práci. Chtěli jsme tak přispět tomu, aby se po dlouhých letech přestalo ve městě s dohadováním a začalo se opět s řešením potřebného rozvoje města, zlepšením komunikace a narovnáním dříve rozbitých vztahů. S tímto záměrem jsme připravili náš předvolební program a vedli veškerá předvolební i povolební jednání. Realita, se kterou však jsme v Berouně konfrontováni, je však všechno možné, jenom ne následování krajské či republikové spolupráce. Bohužel!

© Společně pro Beroun | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies