Celý článek

Když dva dělají totéž, není to totéž

Patrně všechny berounské volební formace měly ve svém programu obnovu parkových ploch na Městské hoře. Není divu. Stav zdejší zeleně i vybavení pro návštěvníky již řadu let neodpovídají dnešnímu standardu známému z jiných měst a jedna z bezesporu největších turistických atrakcí Berouna, berounští medvědi, bohužel návštěvníkům mnoho nenabízí. „Měnda“ prostě zůstala stranou pozornosti radnice, která ji roky, na rozdíl od občanů, asi neviděla.

Tak se stalo, že za celou tu dobu předchozích let nevznikl ze strany radnice jediný ucelený projekt, jak tuto významnou část města a městské zeleně obnovit, dát jí náležité vybavení a vizi budoucího využití. Osobně si jako bývalý smíchovský místostarosta, který připravil a realizoval rozsáhlé rekonstrukce či výstavby mnoha hektarů parkových ploch, tento dlouholetý nezájem radních nedovedu vysvětlit.

Předvolební akce radnice s narychlo a bez širšího projednání stavěnou skluzavkou lidi spíše naštvala, protože ukázala, jak nekoncepčně se u nás k těmto věcem přistupuje a jakým způsobem si radní prosazují svou. Nyní za sebou budeme mít téměř rok od voleb. Očekávali bychom, že vedení města veřejnosti představí alespoň základní studii obnovy Městské hory, nějakou vizi, kterou má připravenou, a o které by bylo možno vést diskuzi.

Místo toho jsme se bez jakékoliv debaty v zastupitelstvu dozvěděli, že si na tuto věc radnice za půl milionu korun (!!!) najala firmu Participation Factory s.r.o., která by během následujícího roku měla mj. „moderovat diskuzi“ o tom, co by měla radnice už dávno vědět, kdyby byla schopna se zastupiteli a občany vést rozumný dialog. Pomineme-li skutečnost, že by se tyto peníze daly využít pro občany města mnohem lépe, je zcela patrné, že si radnice s obnovou Městské hory prostě neví rady, a že se jí ani toto volební období jen tak nedočkáme. Více informací i příslušnou smlouvu naleznete na našem webu.

za SPOLEČNĚ PRO BEROUN Ing. Bc. Petr Horák

uvedenou smlouvu najdete na odkazu.
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/24707939?backlink=mkvsv

© Společně pro Beroun | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies