Ing. Bc. Petr Horák

Ředitel Charity Beroun

Pro Beroun a jeho občany působí sedmým rokem na Charitě Beroun, kde se mimo projekty sociální péče a pomoci věnuje pořádání a koordinaci řady kulturních a společenských aktivit.

Zkušený manažer

Zkušený manažer s více jak desetiletou praxí komunálního politika. Podílel se na patrně nejúspěšnější transformaci jedné z nejvíce zanedbaných dělnických čtvrtí Prahy v moderní, zelenou a úspěšně se rozvíjející městskou část.

Úspěšné projekty

Realizovat rozsáhlé obnovy i výstavby nových parků, zrekonstruoval a vybudoval více jak šest desítek dětských hřišť a sportovišť včetně kompletní obnovy Dětského ostrova s největší dětskou herní a sportovní arénou v Praze.

Za jeho realizované projekty pro rodiny s dětmi, stejně jako vstřícnost a spolupráci s řadou sportovních a dětských organizací byl v roce 2003 Českou radou dětí a mládeže oceněn Cenou Přístav.

Důraz na zeleň a kvalitu městského prostředí uplatnil při rekonstrukcích Náměstí Kinských (fontána Propadliště času), Arbesova náměstí, Náměstí 14. října ..

Vzdělání a veřejné působení

Absolvent mezioborového studia zaměřeného na genové inženýrství (PřF UK a ČZU, 1991) a kombinovaného studia aplikované psychologie (PVŠPSS, 2019). Po dobu svých studií vedl přírodovědný a turistický oddíl a jako vedoucí jezdil na letní tábory. V roce 1989 byl jedním z organizátorů 17. listopadu a spoluzakladatel stávkového výboru na vysoké škole.

Po revoluci začal navštěvovat národohospodářské semináře Prof. Vencovského na VŠE a začal se zajímat o ekonomii. Následně pracoval pro renomované české společnosti M holding a.s. (manažer investičního rozvoje) a PPF majetková a.s. (obchodní manažer). Po roce 1998 působil v pozicích místostarosty Prahy 5 a předsedy výboru životního prostředí krajského zastupitelstva Hl. m. Prahy.

Silná voličská podpora

V roce 2020 byl osloven hnutím STAN, za které úspěšně kandidoval jako nezávislý berounský kandidát do Zastupitelstva Středočeského kraje, kde nyní pracuje v sociálním výboru.

Na základě velmi silné voličské podpory (přes 10% preferenčních hlasů na Berounsku) byl v roce 2021 zvolen předsedou nově ustanovené oblastní organizace Starostů a nezávislých pro Beroun a Hořovice.

Je členem krajského vedení STAN a na republikových sněmech Starostů zastupuje Berounský region.

Soukromý život

Petr Horák je ženatý, je otcem dvou dospělých synů:
Ondřeje 25 a Jiřího 22.

Se svou ženou Markétou bydlí na Závodí v domě, který rodina vlastní již přes sto let.

Nejradši relaxuje na zahradě a v přírodě, miluje hory, hraje na kytaru a rád si zahraje licitovaný mariáš, má rád lidi, děti a společnost.

Ke své kandidatuře na starostu říká:

„Vím, starostu si ze svého středu teprve zvolí noví zastupitelé. Myslím však, že je správné říci již nyní, zda je člověk připraven převzít takto náročný úkol, kor v dnešní nelehké době. Za sebe mohu říci, že připraven jsem. Jako jeden z mála mohu Berounu a Vám všem nabídnout své zkušenosti, svou práci, trpělivost a svůj čas, který není ničím zatížen.“

Jsem připraven převzít tento náročný úkol

Vím, že pozice starosty není procházka růžovým sadem a také to, že v neklidných časech bude tato práce opravdu náročná a bude vyžadovat mnohem více, než jen „chodit do práce“. Jsem však přesvědčen, že toto město za to stojí!“

Beroun mám rád

„Beroun mám rád a záleží mi na tom, jak bude vypadat nejen zítra, ale i za deset či dvacet let. Žije tu moje rodina i mnoho mých přátel. Vím, že abychom zvládli všechny výzvy, co před námi stojí, bude zapotřebí odvést pro město opravdu hodně trpělivé práce. K tomu jsem připraven.

Rozhodnutí, kdo naše město povede je však na každém z Vás. Teprve výsledek voleb určí, kdo, jak a s kým toto město povede. Proto jsme spojili své síly, abychom ukázali, že se umíme ve prospěch všech domluvit a že umíme dělat věci společně. Budu rád, když nám dáte příležitost ukázat, že to Starostové opravdu umí“.

Z veřejného působení

Ze soukromého života

© Společně pro Beroun | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies