Jiří Prošek

O Jirkovi:

OSVČ v oboru polygrafie, vydavatel regionálního magazínu Kurýr, spoluzakladatel spolku Modrej Beroun

Ke své kandidatuře říká:

„Chci pro své město dobrého starostu. Zkušeného, zdravě odvážného, ale zodpovědného. Takového, který už v životě něco dokázal. Starostu, který si s nelehkou funkcí poradí. Pro kterého nebude komunální politika španělská vesnice, ani bitevní pole, ani dojná kráva. Starostu, který ví, do čeho jde. A přesto do toho chce jít. Beroun si zaslouží, aby ho vedl dobrý starosta. Myslím, že Petr Horák dobrým starostou dokáže být. Má proto spoustu důležitých předpokladů. Nejdříve ale musí vyhrát volby. Považuji za čest být v týmu, který mu s tím pomáhá.“

Na berounském gymnáziu získal maturitu, na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy titul a už skoro třicet let se ve škole života učí být úspěšnou osobou samostatně výdělečně činnou.

Na sklonku minulého století byl vydavatelem a šéfredaktorem berounských regionálních novin ŽURNÁL. V tomto století se pod značkou Kurýr snaží dokázat, že tištěné regionální periodikum má stále své místo na slunci.

V komunálních volbách kandiduje podruhé. Poprvé to bylo v roce 1998. Zastupitelem nikdy nebyl, ale na veřejných zasedáních zastupitelstva mluvil z pozice řadového občana častěji, než někteří zasloužilí zastupitelé.

Před deseti lety založil s kamarády spolek Modrej Beroun. Od té doby má k problematice místní kultury ještě blíž. Je smutný z toho, že je z ní čím dál větší PROBLÉMatika. Když dostane příležitost, udělá maximum pro změnu k lepšímu.

Nenaučil se pořádně žádný cizí jazyk, takže nerad poznává cizí kraje. O to víc ho baví zkoumat nejbližší okolí. Proto se aktivně zajímá o cestovní ruch na Berounsku. Odborně se tomu říká destinační management.

V Berouně se narodil. A to tak že doslova. V roce 1968 totiž byla v místní nemocnici ještě i porodnice .. Prožil tu celý život a nechce na tom nic měnit. Je připravený chopit se vesla a pomáhat. Ale jenom v případě, že bude další čtyři roky u kormidla někdo, v koho má důvěru.

© Společně pro Beroun | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies