Adéla Průšová

O Adéle:

studentka ZČU FPE, skautka, hospodářka skautského střediska, učitelka, chůva v dětské skupině, instruktorka vodní turistiky

Ke své kandidatuře říká:

„Pro mne není důležité, jakou politickou stranu volím, vždy volím konkrétní lidi a tím i jejich hodnoty a postoje. Vnímám, že toto město potřebuje změnu. Pro mne je Petr Horák vhodným kandidátem na starostu, protože je velmi schopným koordinátorem a vůdcem této kandidátky. Své schopnosti předvedl v roli ředitele Charity Beroun, která pod jeho vedením jen vzkvétá. Beroun je pro mne domovem, a proto jsem se rozhodla kandidovat. Budu moc ráda, když nám dáte svůj hlas a tím šanci ukázat, co v nás je.“

V komunální politice dosud nepůsobila, ale jako člen rady a hospodář skautského střediska často řeší věci související se zázemím pro využití volného času dětí v Berouně.

Absolventka studia Předškolní a mimoškolní výchovy na SPGŠ v Berouně roku 2017. Dnes studentka na FPE ZČU v Plzni obor tělesná výchova a český jazyk. Absolvovala také skautské vzdělání (v podobě rádcovského kurzu, čekatelské a vůdcovské zkoušky, zdravotníka zotavovacích akcí, hospodářského kurz a střediskového minima).

Podílela se na organizaci skautských táborů, organizovala skautské plesy nebo také sbírku Společně proti leukémii v Berouně. Rok pracovala ve školce v Praze a také rok v dětské skupině Beránek v Berouně, kde nadále vypomáhá během studia a prázdnin. Občas ji potkáte také na Berounce jako instruktorku vodní turistiky.

Už od dětství je členskou skautského střediska Radost a Naděje v Berouně. Kde působí jako vedoucí nebo pomocník vedoucího v různých oddílech.

Není členkou žádné strany a jako nezávislá kandidátka se zajímám především o oblast rozvoje dětí a mládeže. Ráda by odtrhla děti od moderních technologií a nejraději by zamávala s počty dětí ve školních třídách. Jako skautka i sportovkyně by chtěla v Berouně více zeleně v podobě nějakého parku, kam by mohli všichni běhat, chodit hrát hry, učit se nebo hrát na kytary a zpívat. Dále také větší a dostupnější prostor pro pořádání velkých kulturních akcí jako jsou maturitní plesy a koncerty.

Adéla Průšová je rodilá „berouňačka“, velmi ráda organizuje akce, události, výpravy do přírody nebo tábory. Ráda tráví čas v přírodě, plave, tancuje a umí uvařit i pro 120 lidí.

© Společně pro Beroun | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies